Реєстрація/Вхід

Статистика відвідувань


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні0
mod_vvisit_counterВчора33
mod_vvisit_counterНа цьому тижні346
mod_vvisit_counterМинулого тижня488
mod_vvisit_counterУ цьому місяці1609
mod_vvisit_counterМинулого місяця2377
mod_vvisit_counterВсього247414

Online: 0
Ваш IP: 34.239.152.207
,


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Про спільні з ЮНІСЕФ заходи, спрямовані на посилення протидії COVID-19 в Донецькій області PDF Друк e-mail
Написав Admin   
П'ятниця, 17 квітня 2020, 10:57

UNICEF Logo

 

Рекомендації затверджено МОН, з ними можна ознайомитися за посиланнями:

 


 

Як підлітки можуть захистити свій психічний стан під час коронавірусу (COVID-19)?
6 стратегій для підлітків, які стикаються з новою (тимчасовою) нормою життя

 

Коли ти підліток, у житті й так багато складного, а коронавірусне захворювання (COVID-19) додає ще більше складності. Через закриття шкіл та скасування заходів багато підлітків пропускають деякі найважливіші моменти своєї молодості, а також повсякденні моменти, такі як спілкування з друзями та участь у житті класу.
Усі підлітки, які стикаються з життєвими змінами через спалах коронавірусу, які відчувають тривогу, ізольованість і розчарування, знайте: ви не самотні.

 

1. Визнайте, що тривожитися – абсолютно нормально
Можливо, закриття школи та тривожні заголовки новин викликають у вас тривогу, але інші люди почуваються так само. Насправді, відчувати тривогу в такій ситуації – це абсолютно природно. «Психологи давно визнали, що тривога – це нормальна та здорова функція, яка попереджає нас про загрози та допомагає нам вживати заходів для захисту себе», – говорить докторка Дамур, – «Відчуття тривоги допомагає вам прийняти рішення, які вам потрібно приймати зараз – не проводити час з іншими людьми, не зустрічатися з великими групами людей, мити руки і не торкатися обличчя». Ці відчуття допомагають убезпечити не лише вас, але й інших. Це також про те, як ми дбаємо про інших людей з нашої громади. Ми думаємо і про людей навколо нас».

 

2. Подумайте над тим, що може вас відволікти
«Психологи знають, що коли ми постійно перебуваємо в стресі або складних умовах, дуже корисно розділити проблему на дві складові: речі, з якими я можу щось зробити, та ті, з якими я нічого не можу робити», – говорить докторка Дамур.
Зараз дуже багато речей входять до другої категорії, і це нормально, але одна річ, яка може допомогти нам впоратися з цим – думати про інші заняття, які можуть нас відволікти. Докторка Дамур пропонує робити домашні завдання, переглядати улюблені фільми або лягати на ліжко з цікавою книжкою. Це дозволить відчути полегшення та збалансувати свій емоційний стан.

 

3. Знайдіть нові способи підтримувати зв'язок з друзями
Якщо ви хочете проводити час з друзями, коли ви підтримуєте дистанцію з іншими людьми, прекрасним способом зробити це є соціальні медіа
«Але необмежений доступ до гаджетів і соціальних медіа – це не дуже хороша ідея. Це не здорово, це проти здорового ґлузду, це може посилити вашу тривогу», – застерігає докторка Дамур, рекомендуючи підліткам спільно з батьками складати графік користування гаджетами.

 

4. Зосередьтеся на собі
Ви хотіли навчитися робити щось нове, почати читати нову книгу чи повчитися грати на музичному інструменті? Зараз саме час зробити це. Зосередження уваги на собі та пошук способів провести час, який у вас з'явився – це продуктивний спосіб попіклуватися про ваш психічний стан. «Я склала список усіх книг, які я хочу прочитати, і тих речей, які я мала намір зробити», – ділиться докторка Дамур.

 

5. Проживайте свої емоції
Неможливість зустрічатися з друзями, займатися своїми хобі чи ходити на спортивні заходи неймовірно розчаровує. «Це масштабні потрясіння. Вони справді засмучують, і підлітки також від цього страждають», – говорить докторка Дамур. Який найкращий спосіб впоратися з цим розчаруванням? Дозвольте собі відчути цю емоцію. «Якщо виникає відчуття болю, єдиний вихід – це просто прожити це. Дозвольте собі відчувати сум. Якщо ви це зможете, ви почнете почуватися краще набагато швидше».
Різні люди по-різному проживають свої емоції. «Деякі діти починають займатися творчістю, інші хочуть поговорити зі своїми друзями, спільно пережити смуток, щоб це дозволимо їм відчути зв'язок між собою в той момент, коли вони не можуть бути разом особисто. Деякі діти можуть захотіти пошукати способи доставляти продукти харчування до благодійних організацій, які розповсюджують їжу», – говорить докторка Дамур. Важливо, щоб ви робили те, що вам здається правильним.

 

Соціальний педагог

Останнє оновлення ( П'ятниця, 16 жовтня 2020, 12:43 )
 
 Офіційний сайт Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеней №12
Hosting Ukraine