Пошук по сайту

Реєстрація/Вхід

Статистика відвідувань


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні0
mod_vvisit_counterВчора40
mod_vvisit_counterНа цьому тижні242
mod_vvisit_counterМинулого тижня421
mod_vvisit_counterУ цьому місяці420
mod_vvisit_counterМинулого місяця2170
mod_vvisit_counterВсього252458

Online: 0
Ваш IP: 3.235.147.50
,


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Як підвищити навчальну мотивацію дитини: 10 порад PDF Друк e-mail
Написав Admin   
Четвер, 08 жовтня 2020, 10:08

Як підвищити мотивацію

 

 

Мотивація (з лат. «movere» — «рухати») — це бажання і готовність людини щось робити. Це те, що рухає нас, спонукає виконувати певні завдання і йти до поставленої мети.

 

Як допомогти дитині підвищити мотивацію до навчання?

 

1. З'ясувати причини, чому дитина відмовляється вчитися

Часто на заваді бажанню вчитися стоїть перевтома, конфлікт з однокласниками чи сварки в родині. Усунувши ці фактори і створивши сприятливу атмосферу в родині, ми зробимо суттєвий крок до підвищення інтересу дитини до навчання.

Якщо причина лежить глибше або ви не можете її знайти, варто проконсультуватися з психологом, який допоможе розібратися в ситуації, що виникла і, можливо, дасть конкретні поради.

 

2. Підтримувати допитливість

Насамперед дуже важливо не задушити витоки внутрішньої мотивації, коли маленька дитина намагається пізнавати й досліджувати світ, ставить батькам багато запитань.

Якщо загасити цю природну дитячу допитливість («Не лізь!», «Не заважай!», «Відчепись!»), потім, у шкільні роки, змінити це буде дуже важко. А детально й терпляче відповідаючи на всі запитання дитини, ви формуєте в неї установку, що процес пізнання нового — це цікаво, і що ви, як батьки, це заохочуєте.

 

3. Враховувати індивідуальні особливості дитини, її вподобання

Допомагайте школяру знайти зв'язок між навчанням у школі і його інтересами. Наприклад, підліток, який хоче займатися астрономією, має знати, що для цього йому потрібно вивчати математику і фізику.

 

4. Допомогти дитині сформувати навички навчальної діяльності
Батьки не завжди зможуть контролювати навчальний процес. А якщо мова йде про підлітка, то контроль і зовсім може бути відсутнім.

Допоможіть дитині навчитися правильно розподіляти свій час і навантаження, адже під час підготовки доводиться на якісь завдання і предмети виділяти більше часу, на якісь — менше. Це допоможе школяру стати більш організованим і продуктивним.

 

5. Давати простір для самостійності та креативності.

«Важливо створити для дитини зону розвитку, а не робити за неї те, що вона може (хоч і з труднощами) виконати сама. Наприклад, не варто показувати, як вирішувати задачу, виконуючи її замість дитини. Краще створити таку ситуацію, коли хоча б частину завдання дитина робить сама.

 

6. Створювати ситуації, в яких помилки є нормою, частиною процесу засвоєння знань (частиною досвіду, гри, необхідною умовою для того, щоб навчитися)

Вчіть дитину перетворювати будь-яку помилку в засіб розвитку, а не привід для звинувачень. Адже коли ми сваримо дитину за помилки, в неї з'являється страх невдачі, що може стати першим кроком на шляху до демотивації.

 

7. Хвалити дитину за її зусилля

Дитині важливо знати, що всі її зусилля помічаються батьками.

 

8. Не критикувати, не порівнювати з іншими

Порівнюючи дитину з іншими, ми підриваємо її самооцінку і змушуємо думати, що вона гірша за інших. Дитина починає думати, що в центрі вашої уваги — лише її досягнення, а не вона сама.

 

9. Підтримувати під час невдач

У випадку невдачі проявіть свою любов і розуміння.

Якщо дитина відстала від навчального процесу чи не може розібратися в якійсь темі, допоможіть їй (якщо знаєте цю тему і можете пояснювати спокійно) або знайдіть репетитора, який зможе якісно пояснити теми і зацікавити дитину предметом.

 

10. Дозувати навантаження

Обов'язково дотримуйтеся балансу між навчанням і відпочинком дитини.
Пам'ятайте, що дитина фізично не зможе приділяти достатньо часу навчанню, якщо її день буде розписаний по хвилинах і вона не зможе відпочивати від занять.

Останнє оновлення ( Четвер, 08 жовтня 2020, 10:09 )
 
 Офіційний сайт Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеней №12
Hosting Ukraine